banner top
WM Hunting logo

Česká republika

Header image

Myslivecký odborník radí

Lovec Nimród a sokolnictví

Lovec Nimród a sokolnictví

Za sumerské éry žil legendární lovec Nimród, který je zmiňován již v legendách o Abrahamovi. Podle spisu Abú al-Hassana al Kisame "Kniha o počátku a konci a vyprávění o prorocích“ (islámské mýty a legendy) je Nimród nepřímým potomkem biblického Noeho, známého ze Starého zákona, který se svou rodinou přežil potopu světa. Podrobně to popisuje "Legenda o Nimrodovi“:

"Protože byl odchován na mléce tygřice, dali mu jméno Nimrúd, které nevěřící - pohané a křesťané později zkomolili na Nimród. Když Nimród dosáhl junáckého věku, začal loupit, lovit antilopy, lvy, slony a zabíjet pocestné. Stal se vůdcem loupežníků, kteří přepadávali karavany, klidné obce, loupili a unášeli ženy do zajetí. Nakonec Nimród přepadl i město Kusá Rabbit, sídlo svého vlastního otce Kanóna. Tam svedl ukrutný boj s vlastním otcem, také násilníkem a myslivcem. Porazil ho, podřezal a uťal mu hlavu. Pak se posadil na jeho královský trůn. Hned na to začal výboje se svou zločineckou bandou do okolních měst a království. Porážel sousední království jedno za druhým, dokud se nezmocnil všech okolních zemí. Postavil sedmitisícovou armádu a vypravil se i proti králi západu - Baršúsovi. Když ho porazil a zavraždil, vypravil se na východ proti králi Gajzárovi. Toho stihl stejný osud jako krále Baršúsa. Nezastavil se ani před královstvím Jemenu a vladařem Číny. V boji porazil i ostatní krále, nevyjímaje krále Indie Bahati. Až tam zastavil své výboje a opět se vítězně vrátil do města Kusá Rabba.

 

Více informací se můžete dozvědět zde.

13.11.2017
Tomáš Krivjanský
Zpět
banner right
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Rozumím