banner top
WM Hunting logo

Česká republika

Header image

Tipy pro vás

Začněte přikrmovat srnčí zvěř co nejdříve

Začněte přikrmovat srnčí zvěř co nejdříve

Zákon o myslivosti č.449/2001 Sb. ukládá uživatelům honitby zajistit přikrmování zvěře a to v „době nouze“.

Srnčí zvěř je naší nejrozšířenější zvěří spárkatou, proto je tato otázka vždy aktuální a v odborných článcích se jí věnuje zvyšující se pozornost. Názory na správné přikrmování a výživu srnčí zvěře se samozřejmě liší.

V naší myslivecké společnosti je zakořeněn systém jednorázového týdenního přikrmování, který staří myslivci neustále propagují a nechtějí se podvolit novým vědeckým poznatkům v této oblasti. Je třeba si v první řadě uvědomit, že krajinný ráz a systém zemědělství prošel v posledních letech velikou „revolucí“ a podmínky pro život spárkaté zvěře jsou dosti odlišně od minulého století.  Tzv. „doba nouze“ není jen zimním obdobím s vrstvou sněhu, ale jedná se o období, kdy zvěři vlivem klimatických podmínek a zemědělství rychle ubývá dostatek hodnotné přirozené potravy. V takovém to období je nutné zajistit dostatečné množství krmení nejlépe s nepřetržitou pestrou nabídkou pro srnčí zvěř. V našich honitbách ovšem není zastoupena pouze srnčí zvěř. Snahou je tedy zajistit dostatečné množství krmení pro srnčí zvěř. Je nutné provést taková opatření, aby krmení nezkonzumovala např. dančí a černá zvěř. Vhodné je pro tyto druhy zvěře mít krmná zařízení zvlášť.   

 

Více informací si můžete přečíst ZDE.

 

Ilustrační foto: Josef Vršan

banner right
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Rozumím