banner top
WM Hunting logo

Česká republika

Header image

Tipy pro vás

Honění vlků - aktualita z přírody

Honění vlků - aktualita z přírody

V přírodě nyní můžeme pozorovat páření - honění Vlků, které probíhá od ledna do února. Vlčice je po úspěšném aktu březí 9 týdnů a následně vrhá zpravidla 3-5 vlčat. 

 

Vlk obecný je původním obyvatelem území celé Evropy. Jelikož byl vždy člověkem pronásledován a loven, jsou dnešní početní stavy vlků ve střední Evropě malé. Tomuto stavu se nelze ani divit. Vlk je největší šelmou psovitou žijící na našem území. Pro myslivce a chovatele zvěře byl vždy nezvaným predátorem, který lovil vysokou, srnčí i černou zvěř pomocí štvanice. Věčně pronásledovaný vlk se tak začal vyhýbat území, které bylo obydleno člověkem.

Z dochovaných historických pramenů je patrné, že početní stavy vlka na našem území byly kolísavé již v době středověku. Proti vlkům chránili zemědělci svá stáda pomocí oplocení, ale pokud nastala doba nouze o potravu, vlčí smečka se nezastavila před ničím. Například na Moravě se pohybovala smečka hladovějících vlků v okolí hradu Buchlov, v roce 1044.

 

Více informací o Vlkovi si můžete přečíst ZDE

 

Ilustrační foto: Vladislav Šrajbr

banner right
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Rozumím