banner top
WM Hunting logo

Česká republika

Header image

Kde lovit

Obora Hubertka

Obora Hubertka

  • Anglicky
  • Německy
  • Stravování
  • Ubytování
  • Pozorovaní zveřě
  • Společný lov
  • Poľsky
Typ honitby: Lesní, polní
Kraj: Zlínský
Obec: Kelč
Adresa: Obora Hubertka, 1. Máje 500, Třinec
Rozloha: 65 ha
Počet členů: -
Nejbližší letiště: Ostrava
Nejbližší město/obec: Kelč
Web: -
GPS souřadnice: 49°22'45.57", 18°3'42.53"
Kontakt #1: Tomáš Sýkora - 723 930 759 - sikorat@email.cz

Nabídka zvěře na poplatkový lov

  • Jelen evropský (lesní)
Jelen evropský - jelen, laň | Poplatkový lov : Áno

Popis honitby

Obora se rozkládá mezi obcí Police a městečkem Kelč v Kelečské pahorkatině na rozhraní Beskyd a Hostýnských vrchů na území odedávna známého jako Lapač. Historická data z roku 1444 jsou o tomto území zmíněny v zemských deskách, kde v souvislosti s panstvím Skaličky a Ondřejem ze Skaličky.

V 19. Století byli Lapač a Skalička rozděleny na Lapacz (Lapač) a byl pojmenován jako Neuhof (Nový dvůr). Dodnes se však stále užívá vžitý název Lapač. Hrabě Dubský nechal kolem roku 1860 vymýtit lesy a na místě místě hájovny, které se říkala Lapač, založil dvorec. K tomuto dvorci patřily lesy a polnosti, které v dnešní době tvoří základ obory Hubertka, která při založení měla 67 hektarů a veškeré pozemky jsou ve vlastnictví majitelů obory. Dále byly přikoupeny pozemky, které obhospodařují a budou přičleněny do plochy obory.

K založení chovu v roce 2006 bylo do obory Hubertka dovezena zvěř z oborních chovů z Rakouska (původem rumunská zvěř), Slovenska (původem z Polany ) a doplňkově také z Česka. Hlavně import rakouské zvěře pomohl k bodovému nárustu, když není žádnou vyjímkou jelen s parožím na prvé hlavě s několika výsadami a na druhé hlavě se čtrnácti výsadami.

V oboře jsou jednotlivé louky osazeny směskami jetelotráv a vojtěškou, dále bylinnými travinami a pastevními směskami.

Lesy v oboře jsou smíšené (smrk, harbr, jíva, javor, lípa aj.). Dále se v oboře vyskytují plodonosné dřeviny (hlavně starobylé duby), ovocné dřeviny (hlavně třešně a švestky), šípkové a ostružinové keře a taktéž byly založeny aleje jírovce. Zvěř je přikrmována pouze na několika místech a to pouze v zimních měsících.

Další možnosti

Ubytování i stravování lze zajistit v Imperial Hotel Ostrava.

 

Ilustrační foto: Vladislav Šrajbr

banner right
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Rozumím