banner top
WM Hunting logo

Česká republika

Header image

Zpravodajství

Stádo prasat vylekalo Ústečany uprostřed města

Stádo prasat vylekalo Ústečany uprostřed města

Ústí nad Labem 20. dubna (ČTK) - Stádo divokých prasat vběhlo 16. dubna odpoledne do centra Ústí nad Labem.

Po hlavní třídě za nimi běželi strážníci. Jeden divočák porazil u polikliniky ženu a pak vběhl do areálu. Zvíře uvězněné ve zdravotnickém zařízení zvěrolékař uspal injekcí. Další členové skupinky prasat se rozutekli po krajském městě, popsal ČTK zásah mluvčí strážníků Jan Novotný.

Kolik bylo ve stádu prasat, strážníci nestihli spočítat. "Běžela po Masarykově třídě a my za nimi," uvedl Novotný. Jedno se dostalo do areálu polikliniky, když předtím při úprku městem porazilo ženu. "Zranění ženy ani prasete nebyla vážná," konstatoval Novotný.

Uspaného divočáka odvezli strážníci do útulku. Další zvířata se vydala městská policie hledat.

Divoká prasata žijí s Ústečany už nějakou dobu. Doposud je však lidé potkávali hlavně v okrajových částech města a parcích. Zůstávají po nich rozryté trávníky a poničené záhony. Samotnému centru se zatím vyhýbala.

O odstřelu divočáků město jedná s myslivci. Nakoupilo i pasti, do kterých se už několik kusů černé zvěře chytilo. Divoká prasata láká do města hlavně dostatek lehce dostupné potravy. Na pozoru by se lidé měli mít zejména před bachyní se selaty, jinak jsou podle myslivců prasata spíše plachá.

Foto: Vladislav Šrajbr

   

banner right